CHICAGO jótékonysági előadás

CHICAGO  jótékonysági előadás

MEGHÍVÓ

A Rotary Club Miskolc és a Rotary Club Miskolc-Tapolca tisztelettel invitálja Önt és kedves családját

a Miskolci Nemzeti Színházban megrendezésre kerülő jótékony célú színházi előadásra, ahol a közönség a színház

CHICAGO című musical előadását

tekinti meg.

Az előadás időpontja 2014. április 22. 19 óra

Az előadásra 5000 Ft-os egységáron válthatók belépőjegyek, mely összeg nagyobbik fele adományként kerül a Miskolc Erzsébet Hospice Alapítvány és Otthon számlájára.

Klubjaink nevében kérjük, hogy a belépőjegy megvásárlásával támogassák a Hospice Alapítvány munkáját.

Az egységes árú belépőjegyek megvásárolhatók a Miskolci Nemzeti Színház jegypénztárában. A belépőjegyek helyre szólnak, és a nézőtéri helyek kiválasztása a jegyvásárlás sorrendjében történik.

A jótékonysági cél támogatható a jegypénztárban is elhelyezett adománygyűjtő urnába dobott összegekkel, vagy a Rotary Club elkülönített számlaszámára utalt támogatási összeggel.

Átutalás esetén kérjük, hogy az üzenet rovatban tüntesse fel az „Adomány Hospice” szöveget. A számlaszám: 54900048-10021749

Támogatását előre is megköszönve a rendezvényt szervező miskolci Rotary clubok nevében:

Mannheim Viktória  elnök Rotary Club Miskolc

Gáspárfalvi József  elnök Rotary Club Miskolc-Tapolca

A HOSPICE Alalítványról többet megtudhat:

A Miskolci Nemzeti Színházban megtartott sajtótájékoztató a MiskolciTV- híradójában.

A miskolc rotarysták életében nem először kap figyelmet az Erzsébept HOSPICE Alapítvány munkája.    Erről a következőkben olvashat:

Sajtó információ

Rotary ---  HOSPICE  --- CHICAGO

Előzmény:

A miskolci ROTARY és a miskolci HOSPICE kapcsolata nem új keletű.

2008.  júniusában a Rotary Club Miskolc  tagjai Budapesten egy színházi előadást szerveztek, ahol a magyar ROTARY tagjai vásároltak támogató jegyeket a Vámpírok Bálja előadásra.
A  nagy sikerű előadás eredménye 1.000.000 Ft adomány  volt, mely bevételből a a Rotary Club Miskolc tagjai egy mobil ultrahang készüléket vásároltak a miskolci HOSPICE szervezet számára.

A 2014. februári Miskolci Kocsonya Farsangon közös pavilont állítottak a ROTARY International világszervezet miskolci klubjai, a
Rotary Club Miskolc, és a Rotary Club Miskolctapolca.

A cél az adománygyűjtés volt. A két klub tagjai önkéntes munkában kérték a Kocsonya Farsang vendégeinek támogatását, a miskolci  Erzsébet Hospice Otthon és Alapítvány céljait segítendő.  Az Erzsébet Hospice Alapítvány a magyar hospice szervezetek egyik úttörőjeként 1994-ben kezdte meg végállapotú rákbetegek otthoni ápolását. A tevékenységük teszi lehetővé, hogy a beteg – ha kívánja – élete utolsó pillanatáig otthonában maradhasson (otthonápolt, betegeik 55-60 %-a).

A farsangi forgatag négy napja alatt a két ROTARY klub tagjai összesen 421.000 Ft adományt gyűjtöttek.

A Kocsonya Farsang idején történt adománygyűjtés sikerén felbuzdulva határozta el a Rotary Club Miskolc, és a Rotary Club Miskolc-Tapolca tagsága, hogy visszatér az egykor már sikeres adománygyűjtő programhoz, és ismét színházi előadásra invitálja a támogatókat, ám nem Budapestre, hanem Miskolcra.

A kezdeményezéshez sikerül megnyerni a Miskolci Nemzeti Színház igazgatóját, Kiss Csabát, és megszületett a terv, a

Rotary Club Miskolc, a

Rotary Club Miskolc-Tapolca és a

Miskolci Nemzeti Színház