IV. Rotary Mikulás Futás Miskolc

2014. december 5-én, pénteken immár negyedik alkalommal rendezzük meg Miskolcon -- a Rotary Club Miskolc és Miskolc Megyei Jogú Város Önkormányzata közös szervezésében -- a ROTARY MIKULÁS FUTÁST.
Az országosan is példateremtő rendezvényen évente több mint 800 miskolci középiskolás futja körbe Miskolc belvárosát.

IV. ROTARY Miskolci Mikulás-Futás  2014.

Előzmények

A Rotary Club Miskolc 2010 januárjában pályázatot nyújtott be az Új Magyarország Fejlesztési Terv Társadalmi Megújulás Operatív Program (TÁMOP) keretében az Egészségre nevelő és szemléletformáló életmódprogramok pályázati konstrukcióra.

Projektünknek az „Összefogás a jövő egészséges nemzedékéért” címet adtuk, utalva ezzel is arra, hogy a Rotary Club Miskolc együttműködve különböző partner szervezetekkel, így elsősorban általános és középiskolákkal, a mentőszolgálattal, az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálattal és másokkal egy összefogást kíván megteremteni annak érdekében, hogy gyermekeink, a felnövekvő generációk egészségesebben éljenek, fogékonyak legyenek az egészséges életmódra, a sportra.

A fenti program keretében 2011. decemberében – az országban első alkalommal Miskolcon -- „Mikulás-Futás” címmel sportnapot rendeztünk.

A ROTARY MIKULÁS FUTÁS keretében 2012-ben és 2013-ban több mint 800 miskolci középiskolás futotta le a közel 1 km-es távot.  Az elmúlt három év sikerét látva a Rotary Club Miskolc tagsága úgy döntött, hogy 2014. december 5-én ismét megrendezzük – saját erőből, és támogatóink segítségének igénybevételével -- a Rotary Mikulás-Futás tömegsport akciónkat.

A szervezés, előkészítés és lebonyolítás során kiváló együttműködés alakult ki Miskolv M.J. Város Önkormányzatával, aki jelentős technikai segítséget nyújt a program lebonyolításához.

Jelentkezés:

V. Mikulás Futás

JELENTKEZÉSI LAP a 2015. december 4-i Rotary Mikulás Futásra

A résztvevő iskola neve *:
A kapcsolattartó (pedagógus) neve *:
A kapcs.tartó telefonszáma *:
A kapcs.tartó e-mail címe *:
A választott versenyszámok *:

A TÖMEGFUTÁSRA nevezettek száma:
A Mikulás Fogatok száma (5 fő/fogat):
Szöveges megjegyzés:

A tervezett program ismertetése:

A „Mikulás Futás” célja egy a sport, és testmozgás fontosságára való figyelemfelhívó (részben) nyílt városi sportakció megvalósítása. A rendezvény célja nem elsődlegesen a kiemelkedő sport teljesítmény, hanem egy vidám, játékos tömegsport akció megrendezése.

Időpontja:

• 2014. december 5. (péntek)  13-15 óra közötti időszakban

Helyszíne:

• Miskolc város belvárosa. (Városház tér, Széchenyi utca, Kazinczy utca, Hősök tere, Déryné utca,  Széchenyi utca, Városház tér útvonal)

Célcsoportjai:

•         A miskolci középiskolák diáksága,
  •         Helyszíni nevezés alapján a város lakossága.

Együttműködő partnerek :

•         Miskolc MJ. Város Önkormányzata, és bevont intézményei
  •         Miskolc Város Rendőrkapitánysága
  •         Szponzorok, támogatók

A program tervezett menetrendje:

13.00-tól

Helyszíni nevezések, regisztráció, Közben zenés program a várakozóknak.

13.30-tól

Játékszabályok ismertetése, a befutó utáni további események ismertetése közös bemelegítő torna

Mikulás fogatok startja

A tömegfutás startja

14.00 – 14.15  Befutó

14.50-től

Eredmény hirdetés, a díjak átadása levezető mozgás zenére

Verseny kategóriák:

A leggyorsabb Mikulás fogat

Öt fős csapatok indulnak a starttól (iskolánként 1-1 csapat)
A versenyzőknek „összekapaszkodva” csapatban kell teljesíteniük a távot.
A csapat tagjainak kezét papírszalaggal rögzítik egymáshoz a start előtt, és az a csapat teljesíti sikeresen a futást, akinek szalagja a célba érkezés után is ép marad.
Az értékelés az elsőként beérkezők szerint történik.

Iskolák jelmezes „tömegfutása” (iskolák versenye):

A versenyszám során az a cél, hogy egy-egy iskolából a lehető legtöbben fussák le a távot.
A versenyzők tömegrajttal indulnak el a Városház térről. A Hősök terén a forduló pontnál felállított zsűri asztalnál a futók személyenként egy-egy Mikulás-tallért kapnak, amelyet a célnál iskolánként külön-külön urnákba dobnak be.
A beérkezett tallérok összeszámlálása alapján kerül kihirdetésre a győztes iskola, melynek közössége sportszer (utalvány) ajándékot kap.

Díjazás:

A rendezvény során az alábbi díjak kiosztását tervezzük:

•   A Tömegfutás legaktívabb iskolája
       1. 2. 3.  helyezés