Nyílt napot szerveznek

A REGIONÁLIS IFJÚSÁGI SZOLGÁLTATÓ KÖZPONT fiatal tehetségeket gyűjtött össze, akik a vizuális képalkotás iránt érdeklődtek. 50 órás képzéssorozatban a résztvevők elsajátították a filmezés és a fotózás alapjait, valamint megismerték a Rotary alapelveit és azt, hogy mit jelent a tolerancia, befogadás és a segítségnyújtás.

A lelkes fiataloknak mintát és módszert mutatott a Rotary Club Miskolc, hogy hogyan kell jót tenni, és mit jelent a jótékonyság. A projekt keretében a miskolci tagokkal interjú készült, a fiatalok folyamatosan részt vettek a szervezet programjaiban és munkájában és azokat fotó és videó formájában rögzítették.

A projekt végeredménye egy amatőr, de lelkes alkotás, ami bemutatja a Rotary Club Miskolcot, mint szervezetet.

A Regionális Ifjúsági Szolgáltató Központ, a Rotary Club Miskolccal együttműködve nyílt napot szervez, amelyen a Rotary tagjai, a filmet készítő fiatalok bemutatják az elkészült filmet, és beszélgetnek az érdeklődőkkel tapasztalataikról és a társadalmi szerepvállalásról. A szervezők szeretettel várják az érdeklődőket a besenyői kastélyban 2016. június 30-án. A program a Nemzeti Tehetség Program keretében az Emberi Erőforrások Minisztérium támogatásával valósul meg.