V. ROTARY Miskolci Mikulás-Futás 2016.

V. ROTARY Miskolci Mikulás-Futás  2016.

2016. december 5-én, hétfőn immár ötödik alkalommal rendezzük meg Miskolcon a ROTARY MIKULÁSFUTÁST.
A hagyománnyá vált rendezvényen idén több mint 1000 miskolci középiskolás várunk, hogy körbefussa Miskolc belvárosát.
Idén a ZIP`s Brewhouse étterem a rendezvény kiemelt támogatója.

A 2016. december 5-én hétfőn 13:00 órakor tartandó rendezvény idén számos meglepetést tartogat. A bemelegítést Freund Nóra az IBFF International 2016-os Miss Figure 1. helyezettje tartja, továbbá a támogatók jóvoltából komoly ajándékokkal készülünk a résztvevő középiskolák, illetve a diákok számára. A hangulatról a megszokott módon a DVTK speakere Hollósy András gondoskodik.

A Mikulásfutás kiemelt célja, azon túl, hogy az egészségtudatos életmódra és a mozgás fontosságára felhívja a figyelmet, hogy fókuszba hozza a Rotary International középiskolásokat érintő programját a Nemzetközi Diákcsere Programot.

A Rotary Nemzetközi Diákcsere Program célja, hogy a világ különböző országaiból érkező fiatalok megismerjék egymást, más országok, földrészek életét, nyelvét és kultúráját.

A kiválasztott és gondosan felkészített 15-17 éves, középiskolai tanulmányaikat még be nem fejezett fiatalok utazhatnak a Rotary Nemzetközi Diákcserében résztvevő országokba egy tanévre (Long Term Exchange Program – LTP), illetve kisebb számban 1-2-3 hónapra (Short Term Exchange Program – STEP).

Fontos ifjúsági program még az európai, illetve néhány azon kívüli rotary club nyári kéthetes tábora (Camp), amelyre kölcsönösségi alapon hívjuk, és küldjük egymás diákjait.

Részletes program:

rotary-mikula-sfuta-s-programismerteto-2016.pdf